Zdravotní přínosy zázvorového čaje


Dobře připravený zázvorový čaj je nejenomže výtečný, ale hlavně velmi zdravý pro naše tělo a organismus. Hodně lidí si ho dopřává jako prevenci před nejrůznějšími nemocemi, nebo jen proto, protože mají rádi onu štiplavou, pikantní chuť zázvoru. Zázvorový čaj si můžete zakoupit již hotový, nebo si ho připravit sami doma z čerstvého kořene zázvoru.

zázvor

Zázvorový čaj se někdy nazývá také zázvorovou vodou, a to z dobrého důvodu. Jedná se vlastně jen o nastrouhaný kořen zázvoru, který je zalitý horkou vodou. Obvykle si ho lidé něčím dochucují, ať už třeba cukrem, medem, citrónem nebo limetkovou šťávou. Čím déle necháte kořen louhovat, tím více pikantnější chuť získáte.

Zázvorový čaj vám vydrží dlouho a je vynikající i studený, zvláště, pokud se doplní citrónem. Můžete si uvařit třeba trojitou dávku a uschovat ho po vychladnutí z lednice, kde ho budete mít vždy připravený.

Jaké jsou zdravotní přínosy zázvorového čaje? Velké. Samotný zázvor je už od nepaměti důležitou součást přírodní medicíny. Pokud máte problémy s trávením, například zácpu, zázvor vám může pomoci se zprůchodněním střev. Také pokud trpíte žaludeční nevolností, bolestí břicha nebo pocitem na zvracení, navzdory své pikantní chuti vám může zázvor pomoci zklidnit váš žaludek. Má také protizánětlivé účinky, takže bojuje proti vnitřním zánětům. Stejně tak je silným antioxidantem, takže vám pomáhá bojovat proti volným radikálům, které ničí vaše buňky a může vám způsobit závažné onemocnění.

zázvorový čaj

Čaj si můžete připravit na mnoho variant. Výborný například je, pokud k němu dáte vylouhovat i lístky máty. Pikantní chuť společně s osvěžující chutí máty vytváří skvělou kombinaci, která je vynikající především v létě. Pokud si chcete osladit zázvorový čaj něčím zdravým, použijte již výše zmíněný https://mobilni-telefony.heureka.cz/i-mobile-i-style-210/poradna-otazka/399194/ med, nebo třeba agávový, rýžový či datlový sirup.