Je virtuální sídlo Ostrava skutečně to nejideálnější?

Výhoda pro podnikatele v dnešní době je, že mohou využít možnosti virtuálního sídla. Jednoduše řečeno, jedná se o pronájem adresy, kterou ale v podstatě nevyužívají, s výjimkou výběru pošty a občasných schůzek. Mají ji však zaregistrovanou jako sídlo své firmy, aby nemuseli udávat svou domovskou adresu.

Je jasné, že to je něco, po čem skočí skutečně mnoho lidí, zvláště dnes, kdy se rozmáhá podnikání z domova. Proto také existuje spousta firem, které virtuální sídla nabízí, a to v mnoha nejrůznějších lokalitách. A ačkoliv by se zdálo, že nejpopulárnější je Praha, za nejvýhodnější je ve skutečnosti mnohými považováno virtuální sídlo Ostrava.

důlní věže - symbol Ostravy

To má hned několik důvodů, přičemž tím hlavním je v podstatě kompromis mezi cenou a exkluzivitou. Je totiž jasné, že čím lepší a známější daná lokalita je, tím více si za ni bude poskytovatel účtovat, a naopak.

Na druhou stranu je však pravdou, že není moc výhodné mít virtuální sídlo v nějakém neznámém městečku. To sice může být levné řešení, avšak na druhou stranu taková adresa příliš zákazníků ani investorů nepřitáhne, takže na tom v konečném důsledku můžeme prodělat.

nově postavená kancelářská budova

Je proto dobré najít mezi těmito dvěma extrémy kompromis, a tím je podle mnohých právě Ostrava. Jedná se o dostatečně známé město, avšak částka zde je nižší než například v Praze nebo Brně. Proto není divu, že právě tato lokalita je mezi podnikateli populární. Zde bychom se však měli zamyslet, zda tomu tak skutečně je. Přeci jen je pravdou, že například naprostá většina cizinců o ní vůbec neslyšela, takže pokud máme zájem proniknout především na zahraniční trh, pak je právě toto město nepříliš vhodné.

Proto je dobré se zamyslet nad tím, co je pro nás nejvhodnější, a to nejen z hlediska obchodního, ale také z hlediska dojezdové vzdálenosti. Musíme totiž myslet také na to, že své sídlo budeme muset pravidelně navštěvovat, byť jen proto, abychom si převzali poštu. A rozhodně se nevyplatí jezdit tam přes celou republiku.