Jak snížit spotřebu elektřiny


Jak často používáte spotřebiče?
Spotřebiče nám značně usnadňují život, tak proč bychom je nepoužívali? Nejspíš každý má dnes doma minimálně mikrovlnku a pračku. Bez nich si většina lidí už neumí představit život. Totéž platí u mnoha dalších spotřebičů nebo produktů pro zábavu. Bez elektřiny bychom se bez nadsázky vrátili do doby kamenné. Je to jeden z největších vynálezů na světě, bez kterého bychom se jako civilizace moc daleko neposunuli.

panely na střeše

Elektřinu odebírá drtivá většina českých domácností. Jen velice těžko bychom hledali domácnost, ve které elektřina není zavedená. Každý má svého dodavatele, který má jiné obchodní podmínky a jiné ceny. Je možné pravidelně dodavatele měnit, ale je nutné si opravdu pečlivě pročíst podmínky, za jakých je to možné, abyste se vyhnuli sankcím v podobě vysokých pokut.

Poslední roky se nesou ve znamená zdražování. Zdražilo úplně všechno, a tak mnoho lidí stojí před rozhodnutím, jak výdaje snížit. Pokud už jste zkusili všechno a stále hledáte cesty, jak ušetřit za elektřinu, nezbývá vám než přejít k levnějšímu dodavateli, nebo snížit spotřebu. Existuje ještě jedna možnost, a tomu je solární elektrárna pro váš dům.

montáž panelů

Proč si ji vybrat?
Solární panely jsou skvělá věc, protože pomocí panelů si vyrobíte vlastní elektřinu. Můžete ji hned spotřebovat, a pokud byste jí zrovna tolik nepotřebovali, jednoduše si ji uložíte do baterií a využijete ji až ji budete potřebovat. Montáž panelů by měla provádět vždy odborná firma, která vám navíc všechno vysvětlí a díky které budete mít jistotu že je všechno správně a všechno bude fungovat bez problémů. Odbornou instalací navíc nedojde k poškození střechy nebo jakéhokoliv dalšího majetku. Cena za solární panely není nejnižší, ale díky poskytovaným dotacím můžete mít panely za zlomek ceny. Jednoduše si vyřiďte dotace, a cena bude daleko nižší.

Schdiště je pro nás již součástí.


Většina míst kam se nedostanete je vybavena schodištěm. Jedná se o lehký způsob jak se dostat ze zemně na vyšší místa. Můžete se setkat s venkovním schodištěm, které vám pomůže nahoru, ale i dolů. Například když jdete na vlak a potřebujete se dostat na nástupiště, které je až na zadní koleji, dostanete se tam pomocí podchodů, kde jsou umístěné schody. V dnešní době nám to nepřijde vůbec divné, ale vezměte si, jak to bylo před tím, než se schody začali používat. Schody nám hodně ulehčují život a dovolují nám být ve výškách. Dalším příkladem je například rozhledna. Takové rozhledny jsou na spousty míst a vedou k nim různé varianty schodů.

schodiště

Ovšem všude je to stejný princip a to mít výhled z vyššího místa. Venkovních schodů je mnoho a většinou jse dělají z pevného materiálu, který je odolný počasí. Musíte brát v potaz, že by měli schody sloužit několik let a v tom lepším případě hodně dlouho. Schodiště vnitřní nebo interiérová dělíme do několika skupin. Může se jednat například o schodiště skleněné, které musí mít speciální úpravu, aby sklo vydrželo zátěž a různé opotřebení. Je to zvláštní pocit, když se můžete procházet po schodech, kterými vidíte pod sebe.

schodiště

Co tam je a kam byste mohli spadnout. Někteří lidé nemají na skleněné schodiště odvahu. Nedokáží pochopit, že je dostatečně pevné a že se jim nemůže nic stát, když po něm půjdou. Strach je větší. Další volbou jsou schodiště točité, které by vám měli ušetřit prostor, ale o poznání se po nich hůře chodí. Vypadají elegantně, a dobře. K dalším schodištím patří schodiště samonosné, které se nese samo. Nepotřebuje žádné podpěry, jako třeba nerezové schodiště, které opěry již potřebuje. Poslední nebo alespoň pro nás je schodiště kombinované, kdy je využito na schodiště více materiálů. Můžete kombinovat kov se dřevem a dalšími materiály, které vás zaujaly a chtěli byste je u svého schodiště mít.

Pořiďte si náhradní nabíječku na iPhone


Proč si pořídit náhradní nabíječku na mobilní telefon? Protože je to docela důležitá věc. Máte-li po ruce jen jednu, a ta se vám pokazí v okamžiku, kdy je vám to nejméně příjemné, dostáváte se do prekérních situací.

nabíjení mobilu

Důležitá schůzka

Představte si, že vám někdo zavolá na mobil, a v tu chvíli se hovor přeruší v důsledku vybité baterie. Pokud je to nějaký obtěžující hovor, například reklama a nabídka jakýchsi produktů, o něž nestojíte, a hovor jste se chystali stejně přerušit, pak se jen pousmějete. Jenže co když máte zrovna „na drátě“ někoho velmi důležitého, například očekáváte hovor od příbuzných ze zahraničí, anebo jde o obchodní jednání a vyřizování administrativních záležitostí v souvislosti s nájemní či pracovní smlouvou? Když se telefon vybije, nic se neděje, připojíte nabíječku na iPhone, mobil zapnete, a jede se dál. Ale když vám selže nabíječka a nemáte náhradní, co pak?

mobil s nabíječkou

Mobil v kritické situaci

A to jsme se ještě nezmínili volání v tísňových situacích. Většina z vás zřejmě dobře ví, že tísňová telefonní čísla lze vytáčet zdarma, i tehdy, nemáte-li dobitý kredit. Ale nikam se nedovoláte, pokud je vybitá baterie a není ji čím dobít. Mít v rezervě ještě jednu nabíječku se vyplácí podobně, jako u dalších důležitých klíčových pomůcek, například v případě zálohování vašich dat na datová média.

Potřebujete rychle zjistit něco na Internetu

Potřebujete nakoupit nějaké zboží, objednat hotelový pokoj, zajistit dětem cosi ve škole, zavolat instalatéry kvůli ucpanému záchodu a vyřídit po telefonu stěhování? Opět tu máme některé životní momenty, s nimiž je to bez telefonu obtížné, a kde jsou nám tyto technologie nápomocné. Nemusíte být žádný fanda do mobilních sítí, který je s nimi v kontaktu téměř nepřetržitě, ale pro důležité telefonické hovory se mobil může hodit, a spolu s ním i jeho příslušenství – nabíječka.

Oblečení z druhé ruky


Móda je všude kolem nás. Stojí kolem ní obrovský průmysl, který ročně vydělává miliardy. Oblékat se totiž musíme všichni. A pro mnoho lidí není oblečení jen něco účelného, co jim slouží jen k tomu, aby zakryly svá těla, nebo aby jim nebyla zima. Oblečení je pro ně způsob vyjádření své osobnosti, způsob, jak dát najevo svůj názor, jak zapůsobit na ostatní.

oblečení

Ti, co mají v módě zálibu, ale moc dobře vědí, že hezké a kvalitní oblečení stojí peníze. Pokud chcete kousek oblečení, který vám vydrží více než pár praní, budete si muset připlatit. Samozřejmě v nejrůznějších řetězcích seženete tričko za pár desítek korun, nebo kalhoty za pár stovek. Ale takové oblečení vám většinou moc dlouho nevydrží a tím se vytrácí podstata toho, že jste ho koupili tak levně.

Pokud ale chcete pořídit oblečení levně, a oblečení, které bude zároveň i kvalitní, mohou být pro vás tou pravou volbou second handy. Second handy jsou obchody, kde se prodává obnošené zboží. Obnošené ale neznamená, že vám ještě neposlouží. V second handech najdete samozřejmě oblečení, které připomíná spíše hadry, ale také oblečení, které je ve velmi dobré kvalitě a vypadá, že nikdy nebylo nošené. A to vše za pouhých pár korun.

oblečení

Tím, že nakupujete oblečení v second handech, podporujete také ekologii. Při výrobě oblečení se zatěžuje ekologie, a znovu nošení obnošeného oblečení je ta správná cesta.

Musíte jen mít trpělivost. Second handy jsou ve většině případů přímo přecpané oblečením, a musíte hledat a hledat, než najdete to, co hledáte. Dnes však máte výběr oproti dřívější době usnadněný tím, že existují i internetové second handy, například e-shop second hand Semoda, kde se pro vás stane výběr oblečení rychlejší a snazší. Prozkoumejte všechny e-shopy i kamenné prodejny, a oblečte se perfektně jen za pár korun. A ještě tím podořte ekologii Země.

Trvanlivá dekorace


Dekorace mohou váš domov doslova rozzářit. Pokud bydlíte v domě či bytě, který vás nudí svým vzhledem a hledáte něco co by ho trochu vylepšilo, jsou dekorace jasná volba. Mít hezký interiér nemusí stát ani moc peněz, stačí vědět jak si vyrobit třeba věnec z malých květin, který má tu výhodu že ho můžete používat několik let. Dnes jsou umělé květiny jako živé, a jen málokdo by na první pohled poznal, že živé nejsou. Dnešní umělé květiny jsou barevně stálé, a i na přímém slunci, například na hřbitovech, mají velkou výdrž.

umělá kytice

I květy a listy jsou propracovanější než kdy dřív, což znamená, že dnes koupíte kvalitní umělé květiny k nerozeznání od živých, a za daleko lepší ceny. V nabídce jsou dnes i druhy, které ještě před pár lety koupit nešly. Dříve jste sehnali jen naprostý základ v podobě růží, karafiátů, chryzantém a narcisů. Dnes koupíte třeba i orchideje nebo chrpy. Všechny umělé květiny se dají použít nejen do vázy místo živých, ale i k výrobě dekorací. Věnce, zápichy nebo občany se dají vyrobit z umělých květin, které si můžete koupit se spoustou dalšího materiálu třeba právě u nás.

růžová růže

Věnec z umělých květin se hodí jako dekorace na krb, na zeď nebo klidně na dveře či bránu. Díky věnci z umělých květin bude váš domov vypadat svěže. Můžete si koupit nebo vyrobit věnec podle ročních období. Velice populární jsou vánoční věnce, do kterých se nemusíte bát připlést například orchidej nebo jeřabinu. Většina lidí výzdobu mění podle ročního období, takže si domů můžete dát třeba velikonoční věnec s umělými květinami, které doplníte třeba o plastové zajíčky nebo vajíčka. Věnec se dá naplést na větvičky nebo na hotový korpus, který se dá koupit. Fantazii se meze nekladou takže si můžete vyrobit bezpočet věnců nebo jiných druhů dekorací. Ušetříte i spoustu peněz, protože květiny vydrží roky.

Jak na čistou vodu


Bazénová filtrace je takovou malou kapitolou sama pro sebe. Dala by se o ní napsat i kniha, ale zde ne to nemáme místo. Vrátíme se tedy ihned k perexu a řekneme si něco o filtraci. Jeden ze dvou druhů je filtrace kartušová. Ta má v sobě ukrytou kartuši, přes kterou se voda filtruje. Kartuše je vyměnitelná a jako hlavní materiál je v ní použito něco jako papír. Tomu se věnovat nebudeme.

My se podíváme na filtraci druhou a tou je písková, my bychom však mohli napsat, zeolitová. Proč?

bazén u domu

Písek ve filtraci je samozřejmě mnohokrát lepší a účinnější nežli kartuše, to je jasné. Ale i on se musí časem vyměnit. Kartuše i pět krát za sezonu, písek tak jednou za dva nebo tři roky. Velkou roli hraje kvality vody, její množství, které pískem projde a v neposlední řadě samozřejmě i její znečištění. To není samozřejmě urážka, jako že chodíte do vody špinaví. To je dáno prostředím a tím, zda je bazén zakrytý. Rozhodně se dříve opotřebuje písek, který je někde v blízkosti prašných míst, cesty a tak podobně než ten, který je někde v lese, kde je prachu málo.

vodní hladina

Proč není psáni písek zašpiní, ale opotřebuje? Protože špinavý písek prostě vypereme a používáme ho dále. On totiž sám o sobě nečistí, ale nečistoty se zachycuje na jeho hranách, které ovšem pouhým okem nevidíme. Kdybychom si dali každé jednotlivé zrníčko pod mikroskop, viděli bychom, že rozhodně není hladké, jak se každý domnívá. Naopak, je pórovité a s hranami. To je to, kde se zachycuje nečistota. A stejně jako v řece voda kamínky omílá, i tak se děje se zrnky písku zde v naší filtraci. Nu a jednou jsou již zrníčka obroušená tak, že skoro nic nezachytí. Musí se tedy koupit nový písek. Ale pozor, nekupujte ho. Vyzkoušejte raději zeolit. Ten má totiž ještě lepší schopnost zachytit to co ve vodě nechceme, a navíc umí i další kouzla. Ale o nich příště.

Vybavení dílny


Každý z pánů jistě zná. Kdo by nechtěl dokázat ženám, ale i sám sobě, že je právem pán tvorstva a že umí klidně vyrobit třeba i židli. No, ehm, dobrá, tak židli ne, ale třeba, no, prostě něco. Víte milé dámy, když vidím, jak se nyní usmíváte, ono to také není jen tak něco vyrobit. Za prvé musí na to být nářadí a za druhé, ehm, no za druhé se to musí umět. A to skutečně není dáno každému. Jsou muži, kteří už v kolébce máchali širočinou, nebo měli místo cumlíčku v puse vrták. A to ne ledajaký, ale třeba kuželový. A zase jsou druzí mužové, kterým nikdy nic neříkal rozdíl mezi vrutem a šroubkem. Pro něj jsou oba stejné. Takový pán neví, jak se drží kladívko a když se k němu dostane tak si vyrazí zuby. Nu, prostě, nešika.

ruční vrtačka

Takoví však většinou umí něco jiného, například psát básně, nebo vrzat na skřipky. Každý jsme jiný a každému je osudem určena jiná činnost. Muž, kterého baví něco vyrábět, opravovat a vymýšlet k tomu něco potřebuje. V obýváku na koleně to jde sice také, ale špatně. Lepší je dílna. Tam už se dají podnikat pravé divy. Ale tu je třeba pořádné vybavení. Takže, pokud muž nedědil, kupuje si všechno možné sám a je nadšen, když mu to v práci pomáhá.

různé vrtáky

Proto můžeme v dílně věci, že nám jdou oči navrch hlavy a kterým ani nerozumíme. Nu, když už jsme výše nakousli ten kuželový vrták, víte skutečně co to je? Asi ano, viděli jste, ale máte tušení, k čemu to vůbec slouží a že je dělíme v zásadě na dva druhy? Aha, vidíte, nevěděli. Nu, nikdo neví všechno. Je to na vrtání do tenkých materiálů, třeba plechu a dělíme je na kuželové a stupňovité. A pokud byste si je chtěli koupit, nebo nějakému kutilovi udělat radost, pak je nekupujte nikde na trhu, protože takové nejsou k ničemu. Kuželové vrtáky kupujte výhradně v osvědčeném obchodě, například v tom, na který máte odkaz zde přímo v tomto článečku.

Rady pro muže


I pánové někdy mají takové choulostivé problémy, o kterých se stydí mluvit. Někdy pánové potřebují také oddálit ejakulaci. Oddálení ejakulace není tak úplně snadné, jak si třeba mnoho lidí myslí a jak si myslí hlavně ženy, protože když jsem se takhle ptala třeba kamarádek, tak mi řekly, že vůbec neví, jak by postupovali, kdyby jejich muž chtěl oddálit ejakulaci. Oddálení ejakulace není tak úplně jednoduchý problém, jak si třeba ženy anebo pánové myslí. Pánové si myslí, že když třeba budou při milostných hrách myslet na něco nenormálního a divného či vtipného, tak se jednoduše oddálí ejakulace, jenomže tohle není tak úplně na sto procent pravda.

Pánové vždycky chtějí být na vrcholu.

Samozřejmě, že výjimky jsou, že některým mužům právě tohle pomůže a že se jim oddali ejakulace, když budou myslet na něco vtipného anebo na něco smutného, jenomže ne vždycky to pomůže. Někdy pánové potřebují mít také určité věci, které by jim pomohly oddálit ejakulaci. Myslím si, že pánové by také v první řadě měli navštívit lékaře, který jim poradí. Někdy pravé může být problém úplně jednoduchý a lehce se vyřeší. Někdy to může být více závažné. Proto by nebylo na škodu, kdyby třeba také pánové se zeptali v lékárně anebo třeba nějakého specialisty, můžete se klidně zeptat i třeba partnerky.

Někdy jsou pánové bezradní.

Třeba partnerka také bude vidět, co s tím anebo třeba také nějakého studenta posledního očníku střední zdravotnické školy. Opravdu se nestyďte, není to tak úplně tragický problém, jak si třeba mnoho mužů myslí. Navíc existují také léky na podporu erekce anebo také oddálení ejakulace, například třeba viagra anebo také oral jelly sildenafil. A je toho opravdu hodně. Tady opravdu záleží zase jenom na vás, čemu vy dáte přednost, anebo co se vám bude nejvíce hodit? Zkuste se také domluvit s partnerkou. Třeba můžete navštívit nějaké kurzy, kde se budete k sobě chovat hezky a muži zjistí, že letmé doteky přítelkyně jim vyléčí jejich poruchu erekce anebo také oddálí ejakulaci.

Cyklistika a lidé


V oblasti cyklistiky existují podle mého tři typy lidí. Jedni kolo vyloženě nesnáší. Nebaví je již jen podstata tohoto pohybu, po každé jízdě je bolí stehna a zadek, neradi se na kolo oblékají, nesnášejí cyklistickou přilbu, při jízdě do kopce nadávají na námahu a z kopce zase na ztuhlé ruce a chlad. Kolo pro ně znamená jen otravu a zkažený den. Druhá skupina jsou městští výletníci. Ti na kolo sednou dobrovolně, ale ne pro sportovní účely. Obléknou se stejně, jako když jdou na návštěvu muzea a často takovou cestu s ní i spojí. Kolo je pro ně rychlejší způsob dopravy než nohy, ale jezdí pouze po rovných cyklostezkách, ani do kopce, ani z kopce, pomalým tempem a s dobrými přáteli.

Pečujte o sebe i své kolo

Třetí skupina je úplně jiná. Do ní patří nadšení cyklisté. Opravdový cyklista miluje kolo srdcem i duší. Každou koupi má do hloubky promyšlenou, zná všechny parametry, nevybírá jen podle barvy, ale dle specifických technických požadavků. Kolo si oprašuje, čistí, opečovává. Má jej jako dalšího člena rodiny. Na kole jezdí při každé příležitosti, do práce, na nákup, na výlet do hor, ale i na dovolené. Nejlepší jsou dovolené ryze cyklistického charakteru, v horách, lesích a nezpevněných cestách. Ale nenechte se mýlit, i u moře se dá kolo využít. Pokud už ale patříte mezi nadšence tohoto sportu, musíte mít i to nejlepší a správně padnoucí oblečení.

Nejvyšší kvalita a rozumnou cenu

Nemůžete přece vyrazit v legínách za pár korun, teniskách a termo tričku! K tomu je potřeba pořídit dres, vyměkčené kalhoty, boty s nášlapy, aerodynamickou přilbu a merino ponožky. Jistotou kvality, dobrého materiálu a zároveň pohodlí pro Vás mohou být dresy Maloja. Vyberete si z mnoha střihů a zajímavých vzorů v pánském i dámském provedení. Pořizovací cena je sice vyšší, ale co by milovník kola pro svou profesionalitu neudělal. Navíc tyto dresy Vám vydrží možná i několik desetiletí, takže další nákupy dlouho nebudou třeba. Udělejte si radost a pečujte o své kolo i sebe.

Jak si představit erotické boty


Jak si vy osobně představujete erotické boty, navozující vzrušení a chuť na milování? Jak by měla vypadat obuv, která s vámi při prvním pohledu zacloumá a v oblasti žaludku se vám začne rozlévat příjemné teplo, co plynule přejde v mrazení v zádech?

Nulový úhel mezi nártem a lýtkem

Obuje-li si dívka gumové galoše, budete mít dojem, že se snad chystá obrývat záhon s petrželí. Nazouvá-li balerínky nebo tenisky, dojde vám, že má spadeno vyrazit do města na nákup nebo si jde zaběhat. Ale jakmile vyprostí z botníku model, co zvedne patu do výšky a protáhne nárt do jedné roviny s lýtkem, bude to pro vás jasná erotická výzva.

dívka v sexy botách

Prsty a pata

Ještě větší vzrušení nastává v okamžiku, kdy boty na podpatku dají vyniknout i nožní klenbě, prstům a svůdné úzké eliptické patě. Pak to není obuv, ale spíše pozvánka do ložnice.

Boty do postele

Boty do postele nepatří, to se již dovídají malé děti, které se před vstupem na své lůžko vyzouvají, ovšem toto je něco úplně jiného. Erotické boty nejsou určeny pro chůzi po zabahněné silnici a nepočítáme s tím, že se po procházce parkem s nimi vrhneme do peřin, jsou to speciálně zhotovené pomůcky pro navození toho nejkrásnějšího erotického zážitku v životě. Víte, co dělají s muži krásné ženské nohy, a zvláště pak mají-li možnost svou dívku snů vzít do náručí, přenést ji v botách do postele a teprve tam ji začít vyzouvat?

bota na bosé noze

Zouvání bot je nepopsatelným zážitkem pro oba partnery, zatímco muž pomalu rozepíná přezky či zip a postupně jazykem přejíždí po lýtku a nártu až k patě a prstům, a vnímá spolu s tím i vzrušující vůni bosých chodidel, dívka příjemně vrní a užívá si blaženou rozkoš z jedinečného okamžiku.

Nejsou vhodné pro dlouhodobé nošení

Erotická obuv je skvělým doplňkem sexuálního prožitku, ale není ideální pro dlouhodobé chození. Vysoké podpatky přetěžují páteř a mění těžiště těla, proto si pro každodenní chůzi do práce či do školy obouvejte ty zmíněné tenisky nebo balerínky a těšte se, až nastane večer, kdy nazujete to, co z vás udělá fantastickou kočku.