Pořiďte si náhradní nabíječku na iPhone


Proč si pořídit náhradní nabíječku na mobilní telefon? Protože je to docela důležitá věc. Máte-li po ruce jen jednu, a ta se vám pokazí v okamžiku, kdy je vám to nejméně příjemné, dostáváte se do prekérních situací.

nabíjení mobilu

Důležitá schůzka

Představte si, že vám někdo zavolá na mobil, a v tu chvíli se hovor přeruší v důsledku vybité baterie. Pokud je to nějaký obtěžující hovor, například reklama a nabídka jakýchsi produktů, o něž nestojíte, a hovor jste se chystali stejně přerušit, pak se jen pousmějete. Jenže co když máte zrovna „na drátě“ někoho velmi důležitého, například očekáváte hovor od příbuzných ze zahraničí, anebo jde o obchodní jednání a vyřizování administrativních záležitostí v souvislosti s nájemní či pracovní smlouvou? Když se telefon vybije, nic se neděje, připojíte nabíječku na iPhone, mobil zapnete, a jede se dál. Ale když vám selže nabíječka a nemáte náhradní, co pak?

mobil s nabíječkou

Mobil v kritické situaci

A to jsme se ještě nezmínili volání v tísňových situacích. Většina z vás zřejmě dobře ví, že tísňová telefonní čísla lze vytáčet zdarma, i tehdy, nemáte-li dobitý kredit. Ale nikam se nedovoláte, pokud je vybitá baterie a není ji čím dobít. Mít v rezervě ještě jednu nabíječku se vyplácí podobně, jako u dalších důležitých klíčových pomůcek, například v případě zálohování vašich dat na datová média.

Potřebujete rychle zjistit něco na Internetu

Potřebujete nakoupit nějaké zboží, objednat hotelový pokoj, zajistit dětem cosi ve škole, zavolat instalatéry kvůli ucpanému záchodu a vyřídit po telefonu stěhování? Opět tu máme některé životní momenty, s nimiž je to bez telefonu obtížné, a kde jsou nám tyto technologie nápomocné. Nemusíte být žádný fanda do mobilních sítí, který je s nimi v kontaktu téměř nepřetržitě, ale pro důležité telefonické hovory se mobil může hodit, a spolu s ním i jeho příslušenství – nabíječka.