Uspořádejte párty na vyhřívaném koberci


Pořádáte rodinnou oslavu, například slavíte kulaté narozeniny a chtěli byste pozvat větší počet hostů? Jestliže jste se narodili v zimním období, řekněme mezi listopadem a březnem, a bude oslava probíhat u vás doma v obýváku, můžete to provést i tak, že odnesete z obýváku sedací soupravu a konferenční stolek a vše se bude odehrávat přímo na podlaze. Necháte si pořádně vyčistit koberec, aby nezapáchal a nepřipomínal svým odérem týden nošené zpocené ponožky, a můžete začít chystat hostům občerstvení a příjemné posezení třeba na polštářcích. Takto se vás do obýváku vejde víc a budete také na sebe všichni lépe vidět.

koberec v pokoji

Vaše oslava však získá na atraktivitě teprve tehdy, budete-li mít pod sebou nainstalované podlahové topení. Někteří lidé se stále obávají topení v podlaze doma mít, protože se domnívají, že jakmile se zabetonuje pět centimetrů silná vrstva podlážky, a po dvou letech v ní praskne potrubí, bude nutné všechno vybourat a byt proměnit ve staveniště. Toto ale již dávno neplatí, dnes si dokonce podlahové topení můžete zhotovit sami, nebo alespoň jeho pokládku.

oslava na koberci

Využijete k tomu systémovou desku pro podlahové vytápění, do ní zasunete topné potrubí, a to vše bez malty a lepidel. Na tyto desky se pak pokládají cementovláknité velmi pevné a tvrdé pochozí desky, a na ně pak už jen ten zmíněný koberec. Když vám nedej Bože praskne potrubí, pouze nadzvednete a odeberete příslušné desky, potrubí vyměníte či opravíte, desky položíte na své místo a jede se dál.

Topením v podlaze získáte velmi komfortní zdroj tepla, které se bude šířit do místnosti rovnoměrněji, než u radiátorů, a navíc vaši oslavu, třeba v lednu, kdy je venku mínus patnáct, můžete prožít v obýváku na koberci i zcela naboso. Ostatně bosonohá chůze je velmi zdravá a bez ponožek je to ještě lepší, protože tím primárně působíte na stlačování reflexních bodů na chodidlech, které jsou podlahovým vytápěním příjemně zahřívány. A chcete-li oslavu ještě vylepšit, vytvořte si na vyhřívané podlaze provizorní bosonohý chodník z kamínků nebo z plastových kuliček, které poslouží podobně, jako reflexní masáž.