Půjčky ze zámoří


Ano, už jim nevadilo, že jde o věci prohnilého kapitalizmu. Ostatně, některé maličkosti brali všemi deseti už za své vlády, jen se tím nějak moc ne veřejnosti nechlubili. Tato banda se však i v nové době rychle přizpůsobila, a věci z USA a jiných států jim už nesmrdí, jak se říká. Ale to jsou celí oni.

Je však pravdou, že ze západu sem nepřišly jen a pouze věci pozitivního charakteru, ale ty které zde moc vítány nebyly. Například bezdomovectví, drogy a třeba i tržní ekonomika, která položila na lopatky některé provozy. A hlavně sem zavál vítr jiných financí.

podpis hypotéky

Ve smyslu půjčení nějaké částky a její vrácení, tedy hypotéka nebo půjčka sem zavanul svěží vzduch konkurent české spořitelny. Banky zde vyrostly jako houby po dešti a každá byl v něčem svým způsobem jiná. A úplnou novinku sem přinesla společnost, která půjčuje peníze zcela nevšedním způsobem. Ta sem přinesla nové finanční produkty, z nichž zejména americká nebankovní hypotéka zatočila s těmi, kdo se doprošovali půjčení od bank, které jsou tak jak tak všechny řízeny státním molochem se zkratkou ČNB. Ten poroučí a rozkazuje a při tom samozřejmě shrábne pořádný zisk.

hypotéka názorně

Ani nebankovní společnosti si bez dohledu tohoto molochu nesmí nic udělat tak, aby to nebylo pod kontrolou. Samozřejmě, že k půjčování peněz a poskytování hypoték musí mít svolení ČNB a ta toto ráda udělila. Zvláště tomu novému, který jsme již jmenovali. Ten je totiž značně rizikový. Odpadává totiž velká lustrace klienta a půjčuje se naprosto jiným způsobem. Nu a ČNB samozřejmě zase shrábne část zisku, ale riziko už nenese žádné. Není to zrovna špatně vymyšleno což?

Ale co, běžného klienta to nezajímá, pro něj je podstatné, že je americká nebankovní hypotéka zde a že je rychlá jako žádná jiná. Proto má spoustu příznivců a konkurence bank tak zase spoustu spokojených klientů.