Jak si poradit s transportem pasírované zeleniny


Máte možnost pěstovat zeleninu a dodávat ji na trh v podobě nejen celistvé, ale i pasírované či rozmixované? Tyto produkty patří k běžnému standardu regálů obchodních center a je o ně zájem zejména proto, že jde o cenný polotovar bez cukru a konzervantů, pouze pasterizovaný. Z pasírovaných rajčat kupříkladu zhotovíte rajskou omáčku a v podstatě nikdo ze strávníků nepozná, že jste zrovna neměli při ruce čerstvá rajčata.

Jak to tedy vyřešit, jestliže je k dispozici dostatečná úroda i její mechanické zpracování, ale schází vám vhodné přepravní nádoby?

Vyzkoušejte IBC kontejnery

IBC kontejnery prodej je položka, kterou lidé znalí vyhledávají na Internetu, aby se o nich dozvěděli bližší informace. Jedná se o plastový box o objemu 1000 litrů, skládací a stohovatelný na sebe do výšky pěti pater. Pod kontejnery se podsouvají plastové palety a tímto způsobem se pak plní skladová a přepravní úložiště. Každý z kontejnerů má obrovskou nosnost, což je u plastových konstrukcí obdivuhodné. Zároveň je lehčí, než kovový, a také se lépe udržuje v potřebné čistotě.

rajská jablíčka

Kontejnery se používají tak, že se nejprve vyplní jejich vnitřek vyměnitelnou plastovou fólií, a ta se následně vyplní ovocnou či zeleninovou šťávou a podobnými produkty. Tento polotovar se pak co nejrychleji musí transportovat k dalšímu zpracování, a to buď v chladicím boxu nebo v mrazicím zařízení. Kontejnery však velmi dobře snáší velmi vysoké i nízké teploty, tím pádem máte velmi vydatného pomocníka při sklizni jakéhokoli druhu ovoce, co potřebujete rozmělnit a nabízet k prodeji v této podobě.

sklizeň mrkve

A co říci na závěr? IBC kontejner lze složit do podoby úhledného plochého kvádru, takže pokud jej zrovna nevyužíváte, zaplníte jím jen velmi malý prostor, který lze operativně využít mnohem smysluplněji. Skládání kontejneru oceníte jak při přepravě, tak i ve skladech.