Výstava psů

Máte zájem „uchovnit“ svého pejska a mít možnost mít „papírová“ štěňátka? Tak zpozorněte, protože je nutné udělat hned několik interakcí a při jejich splnění lze podstoupit bonitaci. Každé plemeno má různá pravidla toho, co je nutné s pejskem podstoupit, aby byl připravený na bonitaci a aby dokázal vše zvládnout s nejlepšími výsledky. Přeci jen když máte nejlepší výsledky tak se nevěsta nebo ženich pro našeho psího kamarádka či kamarádku lépe shánějí.

výstava psů

Každé plemeno má jiné nutné věci pro podstoupení, ale vždy má každý pes nutnou úspěšně splněnou výstavu. Výstavy Kenichiai máme různé. Máme zde oblastní a regionální či mezinárodní a výstavy, které jsou určeny pouze pro naše vlastněné plemeno. Občas se dokonce rozlišuje kategorie krátkosrstých a dlouhosrstých. Pokud se přihlásíte na výstavu, tak máte možnost se přihlásit do různých kategoriích, které jsou rozděleny podle věku našeho parťáka. Máme zde kategorie seniorů, mladých, štěňátek a třídu otevřenou. Další je i kategorie vítězů. Můžete se přihlásit o do jiných kategoriích jako je nejkrásnější pár, dítě plus pes a další.

pes - zuby

S přípravou na výstavu pejska začněte co nejdříve, protože je nutné, aby si nechal sáhnout do tlamy při kontrole zubů od rozhodčího, aby uměl běžet vedle Vás ladným krokem v kruhu a také, aby uměl udělat výstavní postoj, který je specifický pro každé plemeno a pohlaví psa. Dále je nutné, aby byl pejsek vyrovnaný se skvělou povahou. Hodnotí se toho opravdu mnoho a každá výstava (ať už oblastní nebo mezinárodní pro příklad) má své striktně dané parametry na hodnocení zvířete. Jestliže hledáte to, jak svého pejska připravit, rozhodně se můžete podívat na různé tipy na internetových stránkách nebo i na různá videa, jak se, co učí. Rozhodně nestačí se připravovat týden dopředu! Nutná je také příprava psa v rámci vzhledu. Musí být prostě perfektní, takže žádná špína nebo „trčící srst. Žádné špinavé oči nebo nezastřižené drápky.