Vybíráte dům?


Rozhodli jste se že do toho půjdete a postavíte si dům? Jestli už máte stavební pozemek a rozhodujete se zda budete stavět svépomocí a nebo si raději dům necháte postavit, možná zrovna vybíráte i typ domu. Vybrat pro sebe dům také není nic jednoduchého, protože musíte zvážit své finanční možnosti, typ pozemku a svoje potřeby a vkus. Není dům jako dům, a co vyhovuje jednomu, nebude vyhovovat druhému. Proto si s výběrem domu dejte na čas.

dům novostavba

Záleží na pozemku
Máte svažitý pozemek? Pak bude nejspíš nutné postavit dům ve svahu, který bude dostatečně pevný aby se nesesouval. Členitý pozemek nemusí být za trest, ale je potřeba počítat s tím, že stavba takového domu bude dražší a technologicky náročnější. Proto většina lidí hledá rovný pozemek, který je dostatečně velký na stavbu přízemního bungalovu. Právě tento typ domu je nejpopulárnější už celou řadu let. Je to z toho důvodu, že nemusíte po době chodit po schodech, čehož se bojí lidé nejvíc – že nebudou v důchodu pohybliví natolik, aby mohli využívat i patro.

Bydlení podle počtu lidí
Budete bydlet jen ve dvou? Nebo budete mít děti? Pokud budete bydlet sami, bohatě vám vystačí menší domek, jako je třeba dvoupokojový domek. Pro rodinu s dětmi už je lepší bungalov 3+1. Ten vám poskytne ložnice i společný obývací prostor s kuchyňským koutem. Ať už si vyberete jakýkoliv dům, důkladně zvažte, zda si jej nebude lepší nechat postavit.

bungalov dům

My stavíme dřevostavby i zděné domy. Jakýkoliv typový projekt z naší nabídky vám můžeme postavit v obou variantách. Připravili jsme několik projektů, které jsou velice populární. Klienti si z nich vybírají domy pro svou rodinu, a my je můžeme upravit podle individuálních požadavků. Bydlete v moderním domě, který je navíc nízkoenergetický, takže vám sníží náklady za provoz. Oceníte nejen tepelné čerpadlo, ale i soláry.