Pro domácí kutily


Přes léto máme více času pro své koníčky, které se týkají prací na zahradě okolo našeho rodinného domku. Je to způsobeno dlouhými dny, kdy se dá na zahradě pracovat ještě v 10 hodin večer, ale také my jsem díky slunečními svitu aktivnější a tak si k různým pracím najdeme snáz cestu.

Na zahradě se najde spousta nejrůznější práce, od okopávání záhonků, starost o stromy, ale také drobné řemeslné práce, které třeba v konečném důsledku budou patřit do domu, ale venku se nám lépe pracuje. Mohou to být různé poličky či drobné skříňky, stoly nebo židle, zkrátka drobný nábytek, který si buď šikovný kutil vyrábí sám nebo který potřebuje renovaci a kde by se lépe obrousil a poté natřel stůl než venku na čerstvém vzduchu.

poličky

Ať už jste kutil, který si umí vyrobit vlastní kousky nábytku nebo jen renovujete, určitě víte, že základ je kvalitní materiál na samotnou výrobu, ale také spousta nářadí a pomůcek, bez kterých to zkrátka nesešroubujete, neslepíte, neobrousíte a nenatřete. I taková drobnost, jako nekvalitní vruty, vám může celé dílo pokazit. Že nevíte čím? Tak třeba proto, že na budete potřebovat nerezové torx vruty a prodejce vám prodá nekvalitní vruty, které za nějaký čas začnou rezavět a tím vám zničí váš výrobek.

poličky

Kvalitní nerezové vruty můžete koupit u firmy Quadrofixing, která nabízí širokou škálu vrutů do dřeva. Vruty jsou pro spojování dřeva nejpoužívanějším způsobem. Vytvoří se pevné spojení a zároveň rozebíratelné spojení, ke kterému není potřeba žádného náročnějšího nářadí nebo třeba elektrický proud jako při svařování oceli. Ale jen kvalitní vruty vydrží jak namáhání samotného spoje, tak tzv. zub času a vrut nezačne korodovat. Nenechejte si zkazit své výtvory levnými, ale nekvalitními vruty, i maličkosti jsou důležité.

Umíte si vyrobit sami poličku nebo skříňku? Tak teď už víte, kde si nakoupit spojovací materiál.