Cyklistika a lidé


V oblasti cyklistiky existují podle mého tři typy lidí. Jedni kolo vyloženě nesnáší. Nebaví je již jen podstata tohoto pohybu, po každé jízdě je bolí stehna a zadek, neradi se na kolo oblékají, nesnášejí cyklistickou přilbu, při jízdě do kopce nadávají na námahu a z kopce zase na ztuhlé ruce a chlad. Kolo pro ně znamená jen otravu a zkažený den. Druhá skupina jsou městští výletníci. Ti na kolo sednou dobrovolně, ale ne pro sportovní účely. Obléknou se stejně, jako když jdou na návštěvu muzea a často takovou cestu s ní i spojí. Kolo je pro ně rychlejší způsob dopravy než nohy, ale jezdí pouze po rovných cyklostezkách, ani do kopce, ani z kopce, pomalým tempem a s dobrými přáteli.

Pečujte o sebe i své kolo

Třetí skupina je úplně jiná. Do ní patří nadšení cyklisté. Opravdový cyklista miluje kolo srdcem i duší. Každou koupi má do hloubky promyšlenou, zná všechny parametry, nevybírá jen podle barvy, ale dle specifických technických požadavků. Kolo si oprašuje, čistí, opečovává. Má jej jako dalšího člena rodiny. Na kole jezdí při každé příležitosti, do práce, na nákup, na výlet do hor, ale i na dovolené. Nejlepší jsou dovolené ryze cyklistického charakteru, v horách, lesích a nezpevněných cestách. Ale nenechte se mýlit, i u moře se dá kolo využít. Pokud už ale patříte mezi nadšence tohoto sportu, musíte mít i to nejlepší a správně padnoucí oblečení.

Nejvyšší kvalita a rozumnou cenu

Nemůžete přece vyrazit v legínách za pár korun, teniskách a termo tričku! K tomu je potřeba pořídit dres, vyměkčené kalhoty, boty s nášlapy, aerodynamickou přilbu a merino ponožky. Jistotou kvality, dobrého materiálu a zároveň pohodlí pro Vás mohou být dresy Maloja. Vyberete si z mnoha střihů a zajímavých vzorů v pánském i dámském provedení. Pořizovací cena je sice vyšší, ale co by milovník kola pro svou profesionalitu neudělal. Navíc tyto dresy Vám vydrží možná i několik desetiletí, takže další nákupy dlouho nebudou třeba. Udělejte si radost a pečujte o své kolo i sebe.