Jak si představujete revizi elektřiny v bytě


Revize elektřiny v bytě Revize elektro Revtech vám může připadat docela nudná záležitost. Zvláště tehdy, máte-li dle vašeho mínění vše v pořádku, a navíc jste nedávno dokončili její kompletní rekonstrukci. Domníváte se, že elektrikář pouze proměří elektrické obvody, zkontroluje stav jističů v rozvaděči, porozhlédne se po svítidlech a zásuvkách a během krátké doby odejde s konstatováním, že vše je v dobrém technickém stavu. Může to tak být, samozřejmě, ale také nemusí.

elektrické rozvodné prvky

Nezapomeňte na spotřebiče – elektrikář v rámci revize by neměl kontrolovat pouze rozvaděče a zásuvky, měl by se také podívat na zoubek vaší vrtačce, kotoučové pile, sekačce na trávu, rychlovarné konvici, kávovaru, mixéru a dalším výrobkům do elektrické zásuvky. Každý z nich je potencionální problém a měli bychom na něj také tímto způsobem pohlížet.

elektrická zásuvka a zástrčka

Dětské pokoje – nezapomněli jste zaslepit všechny zásuvky, hlavně v dětském pokoji, aby do nich děti nestrkaly kovové předměty? A nechali jste prověřit stolní lampičky, nabíječky mobilů, zdroje k výpočetní technice a další případné spotřebiče, co mají děti v pokoji k dispozici?

Slabé místo – prodlužovací šňůry – elektrické rozvody tažené ve zdi bychom mohli s trochou nadsázky přirovnat k nedobytnému kamennému hradu. Jestliže tu dojde k nějakému defektu, většinou se to projeví pouze pod zdivem, a není-li nablízku nějaká významná hořlavina, málokdy se stane, že dojde k rozsáhlému požáru. Jakmile však do zásuvky zapojíte spotřebič nebo jen prodlužovací kabel, zvýšíte tím výrazně pravděpodobnost požáru či úrazu. Uvědomte si, že přívodní kabely a prodlužovací šňůry jsou nejslabším článkem jakékoli elektroinstalace, protože vedou mimo zeď – po podlaze nebo jinde volně v místnosti. Stačí pak kabel (izolaci vodičů) někde propálit, naříznout nebo skřípnout a porušená izolace se může postarat o zkrat a elektrický oblouk. Toto je také častý případ požárů a smrtelných úrazů elektrickým proudem.