Co obnáší mít doma zapojenou pračku


Chod domácnosti je závislý na mnoha technických vymoženostech. Jen si zkuste vybavit, jaké by to bylo, kdybyste naráz neměli k dispozici chladničku a museli jste v parném létě využívat jen trvanlivé potraviny, abyste neriskovali kontaminaci plísní. Život bez chladničky a také bez pračky je v současné moderní společnosti nemyslitelný a takřka nikdo není v situaci, že by si musel prát veškeré prádlo v ruce. Vyprat pár ponožek a dvě trička v lavóru, to nic není, ale prostěradla, povlečení, přehozy přes postel a velkou várku prádla pro čtyřčlennou rodinu, to už dá pořádně zabrat.

automatická pračka

Mít doma pračku však znamená mít ji také jak a kde zapojit a uvést do provozu. S chladničkou to máme snadné, tu stačí zapnout do elektrické zásuvky a postavit na rovnou podložku v podstatě kamkoli, ale pro pračku musíte mít k dispozici speciální ventil pro tlakovou hadici. Hadici také musíte dobře dotáhnout, a zpravidla k tomu nestačí holé ruce, ale potřebujete kleště sikovky nebo hasák a hlavně cit, abyste hadici i ventil nepoškodili, a aby vám zároveň voda odtud nekapala.

koupelna s pračkou

Montáž a připojení pračky se může zdát doslova směšné, ale jsou lidé, co si s tím neví rady. Zavolat na takovou práci instalatéra není ostuda, ale jde o běžnou pracovní činnost v jejich pracovním rozsahu. Instalatér vám také může navrhnout další řešení umístění vestavěného spotřebiče v kuchyňské lince a může vám vypomáhat s instalací pákové baterie, myčky nádobí, anebo s rekonstrukcí instalatérských rozvodů vody, topení a plynu.

Nezapomínejme také, že instalatéři zajišťují havarijní servis, berou si na starost výjimečné situace úniků vody do zdiva i mimo zdivo, úniků plynu a závad plynových spotřebičů a závad na topných systémech včetně poškození topných těles. Instalatérský havarijní servis je k dispozici nonstop, 24 hodin denně, po celý rok.